Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 601
Hotel Promenada | Ostróda
 

Atrakcje

Atrakcje w Ostródzie

Niewątpliwie jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez licznych turystów. Przyciąga uwagę swoim urokliwym położeniem oraz bogatą i nowoczesną infrastrukturą wkomponowaną w krajobrazowy majstersztyk matki natury.  Jezioro Drwęckie to jedno z miejsc, dla którego tak chętnie nasze miasto odwiedzają turyści z kraju i zagranicy.
Podobnie jak Sopot na Bałtyku, tak Ostróda na Jeziorze Drwęckim ma swój drewniany deptak otoczony wodną tonią. Tylko nasze miasto może pochwalić się takim miejscem- ostródzkie molo to bowiem największy tego typu śródlądowy obiekt w Polsce. Miejsce spacerów, romantycznych bądź towarzyskich spotkań, obfitujące w letnie koncerty, przyciągające tłumy ludzi. Mazurskie powietrze, zapach lasów, szum fal Jeziora Drwęckiego, szereg imprez, w tym przeglądy artystyczne, festiwale oraz koncerty, w połączeniu z doskonałą iluminacją świetlną całego nabrzeża, tworzą niepowtarzalny klimat prawdziwego kurortu.
Liczący 800m, sterowany elektronicznie z brzegu, może jednocześnie obsłużyć do 9 narciarzy. Cieszy się niezwykłym zainteresowaniem, przyciągając rzesze zarówno amatorów, jak również profesjonalistów uprawiających tą niezwykłą i oryginalną dyscyplinę sportów wodnych.
Tor, na którym można rozgrywać zawody wszystkich kategorii na dystansach 200, 500 i 1000m. Posiada platformę sędziowską oraz infrastrukturę pomocniczą, dzięki czemu jest idealnym miejscem na zgrupowania oraz zawody kajakowe.
Jedna znajdująca się nad Jeziorem Drwęckim  z nowymi budynkami socjalno-technicznymi oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego. Druga plaża, nad Jeziorem Sajmino, jest najczęściej odwiedzanym miejscem w sezonie letnim.  Znajdują się tu boiska do siatkówki, na których odbywają się regularne turnieje z nagrodami.
Nowoczesny amfiteatr, oddany do użytku w 2012 roku, uzupełnia bogactwo oferty jaką daje Jezioro Drwęckie i jego najbliższe okolice. Doskonała lokalizacja, komfortowe warunki oraz duża pojemność obiektu ( 2500 miejsc ) pozwala organizować tu szereg imprez artystyczno-kulturalnych. Letnie przeglądy kabaretowe, koncerty muzyczne, oraz wszelkiego rodzaju widowiska artystyczne skupiają na sobie ogromne zainteresowanie, każdorazowo szczelnie wypełniając amfiteatr widzami.
Dla większości osób rejs statkiem „białej floty” jest jedynym sposobem na poznanie największej atrakcji turystycznej Ostródy i Mazur Zachodnich, Kanału Ostródzko-Elbląskiego, najbardziej interesującego pod względem technicznym, unikalnego w skali światowej kanałowego szlaku wodnego. Składa się on z trzech odcinków zasadniczych o łącznej długości 129,8 km oraz z wielu odgałęzień bocznych.
Punkt widokowy mieści się na wieży kościoła Ewangelickiego przy ul. Sienkiewicza 22. Rozciąga się stamtąd przepiękny widok na całą Ostródę. W drodze na wieżę trzeba pokonać 105 stopni schodów i można podziwiać mechanizm do tej pory sprawnego zegara oraz trzy wielkie dzwony, z których największy ma średnicę 148 cm. Z wieży kościoła odgrywany jest hejnał miasta Ostródy.
Podczas pobytu w Ostródzie można komfortowo spędzić czas w kompleksie rekreacyjno-handlowym „Galeria Mazurska”. Znajdują się w nim m.in.: aqua park, kręgielnia, body club oraz liczne sklepy.
W ostródzkim Zamku można zwiedzić przede wszystkim galerię oraz sale wystawowe muzeum. Znajduje się tu m.in. obraz autorstwa Marie-Nicolasa Ponce-Camusa „Napoleon użycza łask mieszkańcom Ostródy”, list Napoleona oraz medal „Napoleon w Ostródzie”. Z ostródzkiego Zamku Europą rządził cesarz Napoleon Bonaparte, który zatrzymał się tutaj w czasie kampanii 1806-1807 r.
Dla początkujących polecamy szlak rowerowy żółty: Ostróda – Lichtajny – Brzydowo – Ornowo – Kajkowo – Ostróda.

Długość Szlaku: 22 km

Szlak krótki nadający się do wycieczek z dziećmi, choć są miejsca, gdzie ze względu na strome podjazdy niektórzy będą musieli prowadzić rower– dzięki temu jednak będzie można dłużej podziwiać okolicę.

Atrakcje poza Ostródą

W okolicach wsi Grunwald, na terenie gminy o tej samej nazwie (w powiecie ostródzkim) – znajduje się miejsce związane z wyjątkowym wydarzeniem w historii Polski. Tutaj, 15 lipca 1410 roku, w jednej z największych bitew średniowiecznej Europy, stoczonej między wojskami krzyżackimi i polsko-litewskimi, te ostatnie odniosły spektakularne zwycięstwo. Fakt ten upamiętnia obecnie, górujący nad polami pomnik, u stóp którego znajduję się muzeum bitwy. W każdą rocznicę, w tym historycznym miejscu odbywają się ogromne widowiska kostiumowo-batalistyczne z udziałem tysięcy rycerzy (bractw rycerskich całej Europy) i dziesiątków tysięcy turystów.
Na jego 60-hektarowym terenie są rozsiane unikatowe zabudowania z różnych zakątków Prus Wschodnich, Wschodnich oryginalnym wyposażeniem wnętrz. To niemal stuletnie muzeum jest doskonałym miejscem na spędzenie przyjemnego popołudnia.
Frombork zwany jest również Grodem Kopernika, w którym ten wielki polski uczony spędził najważniejsze lata swojego życia. To tutaj napisał dzieło „O obrotach ciał niebieskich”; w tym mieście też zmarł w 1543 r. i został pochowany w katedrze.
Mazury Golf & Country Club to luksusowy ośrodek golfowy, który powstał w celu stworzenia swoim gościom najlepszych warunków do nauki i gry w golfa oraz wypoczynku.
Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego.

Logo